Ekip/Crew

NESLİ ÖZALP TUNCER

Yönetmen, Yapımcı / Director, Producer

1988, İzmir doğumludur. 2010 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Tv ve Sinema Bölümü’nde lisansını, 2016 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi GSE Film Tasarımı Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. Sinema eğitimini katıldığı atölye ve eğitimlerle geliştirmektedir. 2014 yılından beri İzmir Bornova Belediyesi Dijital Film Atölyesi’nde eğitmen olarak çalışmakta, film çözümleme etkinlikleri, kısa ve uzun dönem sinema atölyeleri düzenlemektedir. Film yapımına devam etmektedir.

Önceki işlerine http://www.nesliozalp.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 

YUNUS TUNCER

Yönetmen / Director

1986, İzmir’de doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini İzmir’de tamamladı. Farklı sanat disiplinlerinde çalışmalar yürüttü. Moda Aksesuar Tasarımı dalında yarışmalarda birincilik ödülleri kazandı. 2008 yılında yetişkinlere ve çocuklara yönelik fotoğraf eğitimleri vermeye, 2010 yılında dezavantajlı çocuklara fotoğraf eğitmenliği yapmaya başladı. 2013 yılından beri belgesel film yapımı üzerine çalışmakta. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda Aksesuar Tasarımı Bölümü’nden mezun olmuştur. Şu anda özel okullarda fotoğraf eğitmenliğine devam etmektedir.

 

Cem ÇEVİKAYAK

Animasyon / Animation 

Tiyatro ve animasyon disiplinlerinde üretim ve eğitim yapmaktadır. 1989 İzmir
doğumludur. 2013 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Sahne Tasarımı Bölümü’nden mezun olmuş, 2017 yılında ise Sahne Sanatları Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. 2009-2011 yılları arasında Tiyatro Oyun Kutusu’nda teknik asistanlık ve aksesuar tasarımcısı olarak çalışmıştır. 2016 yılından itibaren ise Tarla Faresi Tiyatrosu’nda dekor tasarımcısı olarak görev almıştır. 2014 yılında İstanbul Canlandıranlar grubu adına ürettiği kukla animasyon kısa filmi ile animasyon ve sinema alanına atılmıştır. Özellikle stop motion animasyon tekniği üzerinde çalışmalarına devam etmektedir. Aynı zamanda Alsancak Filmyapım Grubu ile sinema alanında çalışmalarını sürdürmektedir. Bunların yanında karikatür ve grafik tasarım disiplinlerinde de üretimde bulunmaktadır.

 

BURAK DAL

Montaj / Montage

1979, İstanbul doğumlu. Galatasaray Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü 2005 mezunu. Üniversite yıllarında sinema sektörünün çeşitli alanlarında deneyim kazandı; reklam filmlerinde reji asistanlığı, kısa film ve belgesel filmlerde görüntü yönetmenliği… Kendini post prodüksiyon alanında geliştirmeye karar vererek kurgu operatörlüğüne başladı. 2003 yılında VTR Araştırma Yapım Yönetim ekibine katıldı. Beş yıl boyunca firma bünyesinde gerçekleştirilen tüm filmlerin post prodüksiyon sürecini yönetti. 2008 yılından itibaren NTV SPOR tanıtım biriminde görev aldı. Yapımcı olarak gerçekleştirdiği 3 uzun metraj belgeselden birini Bahriye Kabadayı ile beraber yönetti. “Boğaziçi Balıkları” 2013 TRT Belgesel Ödülleri’nde Ziraat Bankası Ödülü’nü kazandı ve uluslararası gösterimlere katıldı. 2014 yapımı “Hakkâri’nin Gizemli Taşları” İsviçre, Almanya, İtalya ve Fransa’da katıldığı festivallerden ödüllerle döndü. 2016 yapımı “BAKSI: Ütopya’dan Gerçeğe” 11. Boston Türk Filmleri Festivali’nde En İyi Belgesel Seyirci Ödülü’nü kazandı.2009 yılında başladığı, post prodüksiyon üzerine eğitmenlik faaliyetlerine çeşitli kurumların çatısı altında devam ediyor.